Photography, Music, Life/Fotografie, Hudba, Život

Luke went to the Academy of Photography . He's got a lot of admirers - how else too . But one will be something special. Read this story is not what it seems ;)

Luke přešel na Fotografickou akademii. Má tam hodně obdivovatelek - taky jak jinak. Ale jedna bude něčím výjmečná. Přečtěte si tento příběh, není takový, jaký se zdá ;)

1Likes
0Comments
288Views
AA

2. v Leona's Café/at Leona's Café

 Je po prvním školním dnu. Emma si sbalí věci a vychází ze třídy. Luke se o ní chce dozvědět víc, proto jde za ní. Zdá se mu zajímavá a tajemná. Dívka vyjde se školních vrat, pozastaví se. Rozpustí si culík a prohrábne si své hnědé husté vlasy, rozepne si školní uniformu a nasadí si sluchátka, které vytáhla z batohu. Luke se nad tím pousměje. Ve třídě se zdála tak upnutá a mírně zdrženlivá. Emma přidá do kroku, ale Luke ji dožene. 

"Heyy holka!" vykřikne a pokládá to za pozdrav.

"Jé... ahoj" pousměje se na něj.

"Jsem Luke Brooks a ty?"

"Jo, já vím kdo jsi" zasměje se. "Emma. Emma Tonks." podá mu ruku.

Luke se začne snažit konverzovat. "Hele, co si myslíš o tom naše třídním. Docela kliďas, ale nějak zmateně se koukal po třídě, nepřijde ti?"

"Ani ne. Docela mu rozumím. Co bys dělal ty, kdyby se ti celá třída otáčela po jednom klukovi a dokonce i v hodině ho žádala o fotku?"

"Ehm... jo, to je fakt." přizná si Luke. 

"Hele, nechceš zajít třeba na... kafe? Určitě bys chtěla poznat i mýho bráchu a tak." zeptá se opatrně.

"Jó klidně, to bude určitě fajn." odpoví s klidem. Je ráda, že bude mít přátele.

"Dobře, takže ve tři v Leona's Café?"

"Ve tři." usměje se Emma, nasadí si sluchátka a vyrazí na cestu.

 

 Luke stojí před kavárnou a vyhlíží Emmu. Ta přijde s 5ti minutovým zpožděním, ale jde s ledovým klidem a úsměvem na tváři.

"Ahoj Luku!" 

"Áhoj Emmo! Tak co? Připravená?"

"Samozřejmě." řekne sebejistě Emma a vejde to budovy. Už z dálky vidí velký stůl u kterého sedí 4 kluci (Aussies), povídají si a smějí se. Luke k nim přijde a představí jim Emmu.

"Tý jo chlape, že jsi neřekl, že máš holku!" spustil Beau.

"Ale prosimtě, je to jenom spolužačka." odpálkoval ho Luke.

Daniel šťouchl Emmu loktem. "Ten nepozve hned nepozve každou. Ty budeš určitě něco extra!" Emma se trochu začervená a když se podívá na Luka, taky trochu rudne. Jai vidí, že začíná být trapné ticho.

"No tak vážení, nebudeme tady hrdličky víc trápit a objednáme si něco ne?" Emma mu je srdečně vděčná. Nesnáší to trapné ticho, kdy se nikdo neopováží nic říct. Kluci si objednají espresso a Emma krémové Latté s čokoládový dortíkem. Kluci se na ni podívají.

"Wohooo cuz real girl eat cake!" zazpívají na celou kavárnu. Ona se zasměje

Když se tak na ně dívá, je vtipné je vidět, jak si do malých šálků sypou cukr a malinkou lžičkou si míchají kávu. Je to tak vtipné, že se pousměje. Kluci si toho všimli, i když se to Emma snažila zakrýt. I když se snaží sebevíc, vydá ze sebe zvuk, jako když se dusíte a smějete zárověň. Prvně se podívají na sebe, potom na Emmu, která se dívá do země a přitom se směje a nakonec se začnou smát všichni. Najednou jsou středem pozornosti. Všichni lidé se u svých malinkých stolků snaží konverzovat potichu a teď se ten zadní stůl směje na celou kavárnu? Když si toho podařená skupinka všimne, začne se mírnit. 

"Ha! To se nám teda povedlo!" podotkne Beau. "Ale dál. No tak Emmo, řekni nám něco o sobě."

"No tak dobře. Vlastně... Jsem Emma Tonks, je mi 19 let a vyrůstala jsem v Kanadě. Když mi bylo 16 naši rodiče se rozhodni přestěhovat sem do LA, kde jsem taky začala studovat. Mám sestru Leonnu, která má 22. Rozhodla se zůstat v Kanadě se svým přítelem. Na základce jsem si s dětmi moc nerozuměla, všichni tam byli tak trochu... Ehm snobové, takže jsem celý školní léta prožila jenom v učení a místy odreagováním posloucháním hudby. Škola mě moc nebavila, vlastně vůbec, ale nějakým záhadným způsobem jsem se dopracovala na Fotografickou Akademii a teď jsem tady." ukončí svoje stručné vypravování.

"Wow. Zajímavý!" podotkne Luke. "Jaký to je v Kalifornii?"

"Vlastně docela fajn. Pořád svítí slunko, docela příjemný sousedi."

"Tak to jo. Hele kluci, čemu jste se tady tak smáli?" vzpomene si Luke.

"Ale ničemu, ničemu. Jenom jsem imitoval tady Beaua, když se vztekal, že nemá žádný baterky do své hračky a když chtěl poštvat proti naší babičce svýho psa." vysvětlí se smíchem Jai. 

"Aha, jasně." zavzpomíná Luke. "No brácho, tak se předveď!"

Jai nahodí dětský naštvaný obličej a křičí posměšným hlasem: "Ale já chci ty baterky hned! Béhehehé! Řeknu svýmu velkýmu psovi aby tě sežral, proto! Béhehé!" Všichni se popadají za břicha. Dokonce i Beau, který na truc nahodí ukřivděný obličej. Je pravda, že Jai je v imitování třída. Emma je ráda, že přijala jejich pozvání.

  Když se loučí, Emma si uvědomí, že kluci jsou ještě příjemnější, než si myslela. "Já mám ale bezvadnej život." řekne si.

Join MovellasFind out what all the buzz is about. Join now to start sharing your creativity and passion
Loading ...